تاریخ انتشار:چهار شنبه 16 اسفند 1396
کاوه خداشناس:

جشنواره‌ها هنرمندان را برای رسیدن به سطح کیفی بالا ترغیب می‌کنند

کاوه خداشناس بازیگر سریال‌های تلویزیونی می‌گوید: بازیگران بنا بر تعداد آدم‌هایی که با آن‌ها مواجه می‌شوند بازخوردهای مختلف می‌گیرند و هرکس از ظن خود یار ما می‌شود.

کاوه خداشناس بازیگر تلویزیون و سینما در گفت‌وگو با اشاره به اهمیت بهبود کیفیت مجموعه‌های نمایشی گفت: سریال‌ها در مرحله اول باید از لحاظ ساختاری و شکل اجرایی تغییر کنند. برای این تغییر نیازمند به میدان آمدن نیروهای جوان و جدید هستیم تا به کمک آن‌ها از رفتارهای قدیمی که دیگر خیلی جوابگوی امروز نیست فاصله بگیریم.
وی با تاکید بر نقش قصه در سریال‌های تلویزیونی عنوان کرد: علاوه بر اینکه ما در پرداخت قصه یک سری محدودیت‌ها داریم، بخش عمده‌ای از اتفاقات جامعه در تلویزیون دچار ممیزی می‌شود و این کار را سخت می‌کند و به مرور سبب از دست دادن مخاطب می‌شود. تا جایی که می‌شود باید این فاصله را پر کنیم و در نظر داشته باشیم که از جایی به بعد مخاطب است که ما را  برای تماشا، انتخاب می‌کند.  
بازیگر سریال «رستگاران» و «عملیات 125» افزود: قصه باید جذابیت و بار عاطفی داشته باشد. رسانه ملی در نهایت با جنس مشخصی از مخاطب در ارتباط است که سلیقه مشخصی دارد. بنابراین با در نظر گرفتن این آگاهی باید سراغ قصه‌هایی برود که به سلیقه مخاطب نزدیک‌تر است.
خداشناس از تبلیغات به عنوان مهمترین ابزار دنیای امروز برای جذب مخاطب یاد کرد و گفت: من روی تبلیغات خیلی تاکید می‌کنم، چون جهان امروز جهان تبلیغات است. کاری که غرب خوب انجام می‌دهد و بدترین کارهایش را با تبلیغ به خورد جهان می‌دهد. اما متاسفانه ما در بخش تبلیغاتی ضعیف هستیم و معمولا سازمان در بحث تبلیغات برای تولیدات خودش ضعیف عمل می‌کند. گاهی تعجب می‌کنم از اینکه تلویزیون برای یک سریال هزینه زیادی می‌کند ولی در موارد زیادی به شکل درست تبلیغ نمی‌شود و هیجان لازم برای پیگیری یک اثر شکل نمی‌گیرد.
وی افزود: تبلیغات مناسب، موضوع مهمی است. یک سریال قبل از شروع باید به اندازه‌ای معرفی شده باشد که بلافاصله با شروع پخش آن مخاطب همراه شود.
این بازیگر سریال‌های تلویزیونی با اشاره به نحوه تعامل بازیگران و مخاطبان ادامه داد: بازیگران بنا بر تعداد آدم‌هایی که با آن‌ها مواجه می‌شوند بازخوردهای مختلف می‌گیرند و هرکس از ظن خود یار ما می‌شود. ما معمولا از جمع بندی نظرات درباره کارمان به نتیجه می‌رسیم.
بازیگر سریال «برادر» با بیان اینکه هر جشنواره‌ای فضای رقابتی ایجاد می‌کند، درباره جشنواره جام جم گفت: رقابت باعث می‌شود افراد برای رسیدن به سطح کیفی بهتر تلاش بیشتری کنند. برای بهتر شدن اوضاع تلویزیون باید هر کاری می‌شود انجام داد و یکی از راه‌ها برگزاری جشنواره است. اما اگر قرار باشد صرفا در یک روز اتفاق بیفتد اثرگذاری مطلوبی ندارد. باید از قبل تبلیغ شود، با هنرمندان و دست اندرکاران مصاحبه بگیرند، بازیگران دعوت شوند و ... . این‌ اقدامات با خودش هیجان و حرکت می‌آورد.
خداشناس که این شب‌ها سریال «رنج پنهان» را از شبکه یک سیما درحال پخش دارد در پایان با دعوت مردم به دیدن این سریال گفت: «رنج پنهان» داستان دلنشینی دارد و در فضای متفاوتی از دهه 50 می‌گذرد؛ امیدوارم این سریال با استقبال مخاطب مواجه شود.


انتهای پیام/ن

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای