تاریخ انتشار:سه شنبه 15 اسفند 1396
امیر افشار فتوحی:

جشنواره جام جم انگیزه‌ساز است

تهیه کننده مسابقه تلویزیونی «فردوس» برگزاری جشنواره تلویزیونی جام جم را برای برنامه‌سازان انگیزه‌ساز توصیف کرد و حس خوب ِ به دقت دیده شدن را مهمترین دستاورد آن دانست.

 

امیر افشار فتوحی در گفت و گو با ستاد خبری چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم در خصوص انگیزه‌‌های خود از ساخت برنامه‌ای مسابقه‌محور در شرایطی که مخاطب کلی تلویزیون در مقایسه با دهه‌های قبل ریزش داشته، بیان کرد: سیاست یک رسانه تعامل با مخاطب است و برنامه‌های زنده سهم زیادی در این تعامل دارند. مسابقه تلویزیونی هم زنده است، هم تعامل ایجاد می‌کند و هم برای بیننده جذابیت دارد.
افشار فتوحی در ادامه تأکید کرد: در دهه هفتاد اوضاع مالی تلویزیون به نسبت، خوب بود و برنامه‌های خوبی ساخته می‌شد. الان وضع اقتصادی در همه کشور راضی کننده نیست و در تلویزیون هم به همین ترتیب مشکلات مالی وجود دارد. به همین دلیل ساخت برنامه تلویزیونی فرصتی برای جذب اسپانسر و تأمین برنامه است و در کنار آن می‌شود به اهداف اصلی یعنی راضی کردن مخاطب و ایجاد ارتباط با او دست پیدا کرد.
تهیه کننده مسابقه «فردوس» همچنین درباره تاریخچه تولید این برنامه توضیح داد: این مسابقه طی سه سال تهیه‌کنندگان متعددی را به خود دید و چهار ماه هم در دست من بود. می‌خواستیم مخاطب، هم اطلاعات خودش را محک بزند و هم به نوعی نیازش از یک برنامه تلویزیونی برطرف شود. محسن قره شیخلو اجرای این برنامه را بر عهده داشت و سری جدید آن از نیمه مرداد روی آنتن رفت و تا اواسط پاییز ادامه داشت برنامه ما مذهبی بود و قاعدتا در شهرهای مذهبی مخاطب بیشتری داشتیم اما روی هم رفته از استقبال خوب مخاطب سر ذوق آمدیم.
امیر افشار فتوحی برگزاری جشنواره جام جم را انگیزه‌سازتوصیف کرد و گفت: جشنوار‌ه‌ای مثل جام جم در کل برای برنامه‌ساز انگیزه ایجاد می‌کند، زیرا می‌داند علاوه بر مخاطبان، داوران نیز او را تماشا می‌کنند و به داوری می‌نشینند. این حس خوب دیده شدن و در واقع به دقت دیده شدن، شاید مهمترین سوغات این رویداد برای اهالی تلویزیون است.
چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم در چهار بخش سریال، مسابقه، مستند و پویانمایی انتخاب بهترین آثار پخش شده از سال ۹۳ تا نیمه اول امسال را در دستور کار خود دارد. اختتامیه این جشنواره همزمان با میلاد مسعود بانوی دو عالم حضرت زهرا (س)، ۱۷ اسفند در مرکز همایش های بین المللی سیما برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ن

 

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای