تاریخ انتشار:چهار شنبه 9 اسفند 1396
محسن شایانفر:

جشنواره سیما باعث رشد تولیدات تلویزیونی است

محسن شایانفر تهیه کننده سینما و تلویزیون مهمترین دغدغه تهیه کنندگان را دغدغه بودجه می داند و اعتقاد دارد با رفع آن آثار بسیار خوبی تولید می شود.

 

محسن شایانفر تهیه کننده سینما و تلویزیون در گفت و گو با ستاد خبری چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم با اشاره به جایگاه تلویزیون در جذب مخاطبان گفت: ما پتانسیل تولید آثار خوب را داریم و بهترین اتفاق در تلویزیون این است که قصه ها در یک قالب جذاب به تصویر کشیده شود.

وی با اشاره به اینکه باید از کلیشه ای شدن قصه ها دوری کرد، گفت: پیشگویی در بینندگان حرفه ای تلویزیون قدرت گرفته است آنها ادامه اتفاقات داستان ها را حدس می زنند، همین موضوع باعث کم شدن جذابیت اثر می شود، بنابراین باید در سوژها تنوع ایجاد کرد.

تهیه کننده مجموعه «سایه تنهایی» درباره نقش تهیه کنندگان در پروسه تولید گفت: تصور اینکه «تهیه کننده کیف پول اثر نمایشی است» را باید از ذهن ها پاک کرد. تهیه کننده مجری طرح است، و از بد حادثه مبدل به فردی شده که می تواند در پروژه پول خرج کند و کار را بگیرد، اکنون در سازمان تهیه کنندگان نوظهوری را می بینیم که هیچ تخصص لازم را در تولید آثار را  ندارند و این رویه باید اصلاح شود.

وی درباره نقش اسپانسر ها گفت: دیگر تبلیغات مستقیم اثر خود را از دست داده است و تبلیغات باید در متن کار قرار گیرد و اسپانسر باید در خدمت متن اثر باشد.

شایانفر در ادامه نقش سناریو را در تولید مجموعه ها بسیار مهم دانست و تاکید کرد: راه های بسیاری برای تولید فیلمنامه وجود دارد به عنوان مثال می توان از مردم دعوت کرد تا ایده های خود را برای تلویزیون ارسال کنند و سپس در اتاق های فکر از آن ها فیلمنامه هایی برگرفته از بطن جامعه تهیه کرد.

وی در خاتمه با تاکید بر نقش فیلمنامه نویسان ماهر در پروسه تولید تاکید کرد و افزود: با وجود فیلنامه نویسان ماهر از تمام توان آنها استفاده نمی شود و در نهایت سریال هایی تولید می شود که از جامعه عقب مانده است.


انتهای پیام/ن

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای