تاریخ انتشار:چهار شنبه 9 اسفند 1396
مریم سعادت:

تلویزیون نیاز به سریال‌های خانوادگی امیدوار کننده دارد

مریم سعادت بازیگر سریال‌های تلویزیونی معتقد است هنرمند وقتی تشویق می‌شود برای کار کردن دلگرمی بیشتری پیدا می‌کند.


مریم سعادت بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با ستاد خبری چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم با بیان اینکه تنوع موضوعی یکی از راه‌های جذب مخاطبان با سلایق مختلف است گفت: برای تولید سریال‌های تلویزیونی در نظر گرفتن همه نوع سوژه‌ای مهم است و من تولید آثار در همه موضوعات را دوست دارم.
وی افزود: اگر تصور کنیم مخاطب فقط به دیدن آثار طنز تمایل دارد اشتباه است و فکر می‌کنم برای تلویزیون تولید کارهای خانوادگی که ساختاری شاد و امیدوار کننده داشته باشند ارجحیت دارد.
بازیگر سریال «دردسرهای عظیم» ادامه داد: البته آنچه بیشتر از تنوع موضوع اهمیت دارد بحث کیفیت در بخش‌های مختلف یک اثر است که لازم است بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.
سعادت گفت: اگر می‌خواهیم حاصل کارمان اتفاق خوبی باشد، نباید جریان تولید یک سریال را خیلی آسان نگاه کنیم و اگر قرار است در هر زمینه و با هر موضوعی اثری تولید کنیم بهتر است دقیق و حساب شده به آن بپردازیم.
وی ادامه داد: برای تولید یک اثر موفق لازم است با انتخاب عوامل مناسب کار را جدی بگیریم و کیفیت کار را بالا ببریم نه اینکه صرفا به دنبال ارائه یک قاب زیبا باشیم.
بازیگر سریال خاطره انگیز «خوش رکاب» با اشاره به نقش عوامل خوب در کسب نتیجه رضایت بخش از یک سریال گفت: وقتی تولید یک کار جدی گرفته شود و همه عوامل پشت صحنه کار را دوست داشته باشند حتما این حس به مخاطب منتقل می‌شود.
وی عنوان کرد: سریال‌ها همیشه بیشتر از سایر برنامه‌های تلویزیونی دیده می‌شود و مردم عادی سریال‌ها را دوست دارند. اگر موردی هست که مخاطب دنبال آن نیست یعنی آن سریال نتیجه خوبی نداشته است.
بازیگر سریال «باغ سرهنگ» از تلویزیون به عنوان رسانه‌ای به مراتب مهم تر و بالا تر از سینما یاد کرد و افزود: ما با تلویزیون وارد خانه و زندگی خصوصی مردم می‌شویم و آن‌ها در هر حالتی تلویزیون را می‌بینند، حتی اگر آن را نبینند صدایش را می‌شنوند.
سعادت با بیان اینکه همان طور که جشنواره فیلم فجر به رونق آثار در سینما کمک می‌کند در تلویزیون هم اگر همین نگاه را به جشنواره جام جم داشته باشیم حتما همین اتفاق می‌افتد گفت: وقتی هنرمند تشویق می‌شود و انعکاس کارش را از طرف مسئولین و مردم می‌بیند برای کار کردن دلگرمی بیشتری پیدا می‌کند.
وی در پایان گفت: علاوه بر اینکه وقفه‌هایی که در برگزاری جشنواره جام جم اتفاق افتاده است خوب نیست، اگر یک جشنواره بخواهد موفق عمل کند نباید فرمایشی باشد تا داوری‌ها خوب و درست انجام شود.


انتهای پیام/ن

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای