تاریخ انتشار:چهار شنبه 9 اسفند 1396
مهران رجبی:

سریال خوب، پیش از هر چیز داستان خوب می‌خواهد

مهران رجبی بازیگر باسابقه سریال‌های تلویزیونی می‌گوید: بازیگران بی واسطه در جریان نظرات مخالف و موافق مخاطبان قرار می‌گیرند.

مهران رجبی بازیگر سینما تلویزیون در گفت‌وگو با ستاد خبری چهارمین جشنواره تلویزیونی جام‌جم درباره جریان سریال‌سازی در تلویزیون گفت: تلویزیون برای تولید برنامه‌های مختلف باید با همه گروه‌های برنامه ساز تعامل داشته باشد و فقط به برنامه سازهای سنتی اکتفا نکند. در واقع باید در را به روی همه تفکرات باز بگذارد تا از ذهن‌های متفاوت کمک بگیرد و با درنظر گرفتن نیروهای مختلف بهترین را انتخاب کند.
بازیگر سریال «روزگار قریب» عنوان کرد: رسانه ملی تولید مجموعه‌های تلویزیونی را به کسانی بسپارد که علاوه براینکه در این کار متخصص هستند مورد تایید این رسانه باشند. برای تولید سریال‌ اگر تنها سراغ تعداد محدود و مشخصی برویم و فقط به برنامه سازهای سنتی و همیشگی اکتفا کنیم خروجی خوبی نخواهد داشت و نتیجه این می‌شود که گاهی از میان آثار تولید شده تعدادی به درد پخش نمی‌خورد، بعضی معمولی می‌شود و تنها تعداد محدودی رضایت بخش و موفق هستند.
رجبی با اشاره به نقش سریال‌های تلویزیونی در همراهی مخاطب گفت: شاید بالای 70 درصد جذب مخاطب برای تلویزیون از طریق مجموعه‌های خوب و موفق اتفاق می‌افتد وگرنه برنامه‌های شبکه‌هایی مانند شبکه خبر، ورزش، مستند و ... به تنهایی مخاطب جذب نمی‌کند.
وی افزود: این نکته را باید درنظر داشت که مردم درصورتی سایر شبکه‌های تلویزیونی را ورق می‌زنند که منتظر باشند در فلان ساعت یک مجموعه خوب را تماشا کنند.
رجبی با بیان اینکه مردم با دیدن سریال‌ها، خیلی سریع و بدون تعارف نظراتشان را با هنرمندان درمیان می‌گذارند ادامه داد: بازیگران در کارهای زیادی بازخوردهای متفاوت مردم را نسبت به سریال‌هایی که در آن‌ها حضور دارند دریافت می‌کنند. ما در میان مردم زندگی می‌کنیم و برای همین خیلی زود و بی واسطه در جریان نظرات مخاطبان قرار می‌گیریم. در واقع میان ما و نظرات بی رو دربایستی مخاطبان و اعلام اینکه از اثری خوششان آمده است یا نه تعامل وجود دارد.
این بازیگر با سابقه در سریال‌های تلویزیونی با تاکید بر اهمیت داستان در سریال سازی گفت: در وهله اول یک سریال خوب، داستان خوب می‌خواهد. برای تولید یک اثر موفق عوامل مختلفی نقش دارند که مجموع این‌ها حاصل کار را موفق می‌کند. داستان، ساختار کار، عوامل حرفه‌ای و وضعیت مناسب در بحث امور مالی که در آخر همه موارد به آن برمی‌گردد از مهمترین نکات در تولید یک اثر است.
وی ادامه داد: در کارهای زیادی حضور داشتم که مشکلات مالی لطمه مستقیم به داستان وارد کرده است و عوامل مجبور شدند به خاطر مسائل مالی کار را زود جمع کنند. و یا بازیگرهایی که به دلیل نگرفتن چند ماه حقوق کار را رها کردند و رفتند، البته حق دارند، چون ما از این راه زندگی می‌کنیم.
بازیگر سریال «دزد و پلیس» در پایان جشنواره جام جم را جشنواره فجر تلویزیون نامید و عنوان کرد: در کشور چند جشنواره فرهنگی برگزار می‌شود که اعتبار خوبی دارد؛ مانند جشنواره فیلم فجر و یا جشنواره خصوصی حافظ. جشنواره جام جم هم باید فجر تلویزیون باشد. رقابت در این جشنواره برای دست اندرکاران تولید برنامه‌های تلویزیون خیلی جدی است.

انتهای پیام/ن

 

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
ادوار جشنواره های سیما
برگزیده های چند رسانه ای